Planujesz zakup komputera do pracy, do nauki, czy też czystej rozrywki i zabawy? A może do wszystkich tych celów po trochu? Niezależnie od tego, jak brzmi Twoja odpowiedź – nie ulega wątpliwości, że przyda Ci się dobry sprzęt, na którym możesz polegać! A jeśli do tego powinien wykazywać się dużą lekkością i mobilnością, dzięki czemu nie tylko będziesz mógł zabrać go do pracy, na uczelnię lub w podróż – ale także do łóżka na seans filmowy przed snem – warto wybrać laptopa. Nowoczesne modele takich komputerów oscylują w granicach różnych półek cenowych. Niektóre są korzystne cenowo, jednak bazują na podzespołach, które mogą okazać się niezbyt solidne i wytrzymałe, inne zaś wycenione są tak wysoko, że zwyczajnie nie możesz sobie pozwolić na ich zakup. W takiej sytuacji można pogodzić wysoką jakość z niską ceną i zdecydować się na… laptopa poleasingowego! Co to takiego? Czy warto? Jak wybrać odpowiedni sprzęt i na co zwracać uwagę? Dziś odpowiemy na wszelkie pytania, jakie być może właśnie pojawiły się w Twojej głowie! To co, zaczynamy?

Laptopy poleasingowe – co to takiego?

Leasing to forma nabywania różnych przedmiotów przez przedsiębiorstwa. Dzięki niemu, firma jest w stanie zyskać np. samochody, czy też właśnie sprzęt komputerowy w ramach bardzo atrakcyjnych warunków, np. wygodnej formy spłaty w postaci korzystnie rozłożonych rat. Po upływie okresu ujętego w umowie leasingowej, sprzęt odsyłany jest z powrotem do leasingodawcy, który często je odsprzedaje. W ten sposób na rynek trafiają tak zwane laptopy poleasingowe. Nie są to urządzenia fabrycznie nowe, jednak często się zdarza, że są one we wręcz idealnym stanie, a przy tym można je zakupić w bardzo korzystnych cenach w porównaniu do nowych komputerów.

Zanim jednak laptopy poleasingowe trafią do sprzedaży, muszą przejść bardzo dokładne testy i badania. Jeśli cokolwiek wymaga naprawy lub np. wymiany części, przeprowadzane są odpowiednie działania. Jest to tak zwany refreshing, który ma na celu odnowienie urządzenia, które tego wymaga, w taki sposób, aby doprowadzić je z powrotem do stanu niemalże idealnego. Oczywiście urządzenie po refreshingu nigdy nie będzie tym samym, co urządzenie fabrycznie nowe i nieużywane jeszcze przez nikogo, jednak pod względem jakości odnawiane laptopy w niczym nie ustępują nowym egzemplarzom. A przy tym można je nabyć po dużo niższej cenie, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść.

W większości laptopy poleasingowe są jednak w niemalże idealnym stanie i nie wymagają tylu napraw, co klasyczne komputery używane. Dzieje się tak dlatego, iż poprzednimi użytkownikami urządzeń byli najczęściej pracownicy korporacyjni, zaś same laptopy używane były wyłącznie do pracy. To w znacznym stopniu oszczędziło podzespoły, które nie zostały tak wyeksploatowane, jak by to było w przypadku przeciętnego użytkownika domowego.

Laptopy poleasingowe – warto czy nie warto?

Często zakup laptopa jest inwestycją związaną z bardzo poważnymi decyzjami. Jeśli chcesz zakupić nowe urządzenie z wysokiej półki, niewykluczone, że będziesz musiał zaciągnąć w tym celu kredyt, który później przez wiele miesięcy będziesz spłacać. Jeżeli nie chcesz zaciągać kredytów, możesz go kupić na raty, jednak jeśli jest to duża suma, to również będzie się wiązało z wielomiesięcznym spłacaniem należności, a dodatkowo urządzenie nie będzie w pełni Twoje, dopóki nie zapłacisz ostatniej raty. Co jednak zrobić, jeśli potrzebujesz naprawdę wysokiej klasy komputera – na przykład z racji wykonywanego zawodu bądź pasji? No i tutaj właśnie przychodzimy z małą podpowiedzią, jaką są laptopy poleasingowe. Najczęściej bowiem urządzenia te to sprzęt klasy biznes, który tworzony jest z myślą o bardzo wymagających użytkownikach, a także okolicznościach, w jakich będzie wykorzystywany. A przy tym, jak już wspominaliśmy, możesz go zakupić w korzystnej cenie.

Kontynuując temat poprzedniego użytkownika takiego sprzętu, jakim był pracownik korporacyjny, możemy mieć pewność, że komputer ten został zakupiony ze względu na swoje właściwości oraz ergonomię pracy. Jest to zatem wybór, którego nie musisz weryfikować, ponieważ ktoś inny zrobił to już za Ciebie! To niezwykle wygodne, prawda? Ponadto, wszystkie podzespoły Twojego komputera zostały również podobierane w taki sposób, aby zapewnić jak największy komfort przy pracy. Jeśli zatem szukasz idealnego komputera do pracy – laptop poleasingowy będzie nadawał się idealnie, nawet lepiej niż fabrycznie nowy sprzęt, który wybierasz samodzielnie.

Są to oczywiście argumenty przemawiające na korzyść zakupu laptopów poleasingowych. Czy jednak istnieje jakiś argument przeciwko niemu? Owszem. Może się bowiem zdarzyć, że trafisz na przedsiębiorcę zajmującego się sprzedażą takiego sprzętu, który jednak nie zadaje sobie tyle trudu, by dokładnie sprawdzać urządzenia oraz w razie potrzeby dokładnie je odnawiać. Dlatego warto wybierać sklep rozważnie, kierując się pozytywnymi opiniami oraz recenzjami. Ważne jest również, aby sprzedawca udzielał gwarancji na urządzenia, a także umożliwiał bezpłatny zwrot, czy nawet wymianę. Dzięki temu kupujesz nie podejmując żadnego ryzyka.

Laptopy poleasingowe a… ekologia

Tym, co dla wielu z nas stanowi ogromną wartość, są przede wszystkim działania w zgodzie z dbałością o środowisko. W tym miejscu warto pamiętać o tym, że podejmując się zakupu nowego fabrycznie urządzenia chcąc nie chcąc przyczyniamy się do zwiększania ilości elektrośmieci czy chociażby plastiku na kuli ziemskiej. Wybierając sprzęt z drugiej ręki nie powiększamy istniejącej już puli urządzeń, lecz wykorzystujemy te, które zostały już stworzone. Warto o tym pomyśleć i w taki sposób spojrzeć na laptopy poleasingowe, które wpisują się w często praktykowaną dzisiaj ideologię less waste, czyli ograniczającą codzienne odpady i wykorzystującą wielokrotnie używane już przedmioty.

Dla jakiego użytkownika sprawdzą się laptopy poleasingowe?

W jakim celu chcesz zakupić komputer? Urządzenia te są nam najczęściej potrzebne do pracy, ale także do nauki – zas dopiero w drugiej kolejności wykorzystujemy je do naszego hobby… choć wydawałoby się, że jest dokładnie na odwrót. To tyle, jeśli chodzi o statystyki – ale jak to się ma do realiów? Jak już wspominaliśmy, laptopy poleasingowe to urządzenia kupowane pierwotnie z myślą o wykonywaniu pracy w biurze. Ergonomiczna klawiatura oraz matowa matryca to tylko dwie z wielu cech, jakie sprawiają, że urządzenia te są znakomicie przystosowane do pracy. Dzięki temu, jeśli potrzebujesz komputera do pracy zdalnej w ramach tak zwanego home office, możesz w ciemno zaufać, że laptop poleasingowy będzie znakomitą decyzją.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy wykonujesz, możesz na nim spokojnie wykorzystywać pakiety biurowe oraz wszelkiego rodzaju oprogramowanie często użytkowane w biurach. Laptop znakomicie sprawdzi się również w przypadku spotkań online ze współpracownikami, szefem lub też klientami. Jeśli zatem musisz poprowadzić prezentację, możesz być pewien, że zarówno jakość obrazu w Twojej kamerce, jak też jakość dźwięku odbieranego przez pozostałych uczestników spotkania będzie na szóstkę z plusem!

Podobnie sprawa wygląda w przypadku studentów oraz uczniów, którzy również od czasu do czasu odbywają zajęcia w trybie zdalnym, zaś po lekcjach potrzebują komputera do nauki – laptopy poleasingowe sprawdzą się do tych celów idealnie. Jeżeli zaś chcesz na swoim komputerze oglądać filmy, czy też grać w gry – również nie powinieneś mieć najmniejszego problemu, zaś sam odbiór wrażeń wizualnych oraz dźwiękowych będzie dla Ciebie czystą przyjemnością!

Jak kupić dobry laptop poleasingowy?

Aby wybrać dobry sprzęt komputerowy, powinieneś doskonale znać swoje potrzeby i wiedzieć, w jakim celu kupujesz urządzenie. Ważne jest również określenie swoich priorytetów – czy jesteś gotów na przykład na niewielkie ustępstwa jeśli chodzi o wygląd laptopa, na rzecz jego ceny? Z czego możesz zrezygnować, a które cechy bądź elementy wyposażenia są Ci absolutnie niezbędne, zatem ich obecność nie podlega żadnej dyskusji? Warto przemyśleć sobie te kwestie już na samym początku, jeszcze zanim przystąpisz do czynności wybierania konkretnego modelu urządzenia – niezależnie od tego, czy wybierzesz sprzęt nowy, czy używany. To samo dotyczy laptopów poleasingowych, które znajdują się gdzieś pośrodku, pomiędzy jedną a drugą kategorią.

Czy takiego rodzaju sprzęt komputerowy nosi na sobie widoczne znamiona tego, że był już przez kogoś użytkowany? Odpowiedź brzmi: przeważnie nie, jednak to zależy. Od czego zależy? Od tego, do jakiej klasy został przypisany. Jak to działa i na jakiej zasadzie laptopy używane otrzymują taką ocenę?

Jak już wspominaliśmy, w pierwszej kolejności laptopy poleasingowe muszą przejść bardzo dokładne, restrykcyjne badania oraz testy. Na tej podstawie określany jest ich stan techniczny, a także stan zużycia podzespołów. Przed przystąpieniem do testów urządzenia są skrupulatnie czyszczone, aby móc jeszcze precyzyjniej ocenić ich stan. Dopiero na podstawie wszystkich tych działań określana jest klasa zużycia. Wyróżniamy następujące klasy:

Klasa N
Fabrycznie nowe laptopy i notebooki, których stan jest idealny.

Klasa A+
Stan bardzo dobry plus, urządzenie nosi minimalne ślady użytkowania, niemożliwe do dostrzeżenia na pierwszy rzut oka.

Klasa A-
Delikatne ślady użytkowania widoczne po przyjrzeniu się – np. rysa na obudowie. Ślady te nie wpływają w żaden sposób na użytkowanie komputera.

Klasa B
Ślady użytkowania określane przeważnie jako normalne – np. wytarte litery na klawiaturze. Urządzenie nadal jest w znakomitym stanie technicznym, jedynie jego wygląd odbiega od ideału. Czynnik ten wpływa jednak na cenę – laptopy klasy B są często w bardzo atrakcyjnych cenach.

Klasa R
Laptop został poddany renowacji fabrycznej. Urządzenie nie powiada gwarancji producenta.

Klasa RW
Laptop został poddany renowacji fabrycznej. Urządzenie posiada gwarancję producenta.

Jeśli decydujesz się na zakup laptopa poleasingowego, warto zwrócić uwagę na to, jakiej klasy jest to urządzenie. Zastanów się, jakie cechy laptopa są dla Ciebie ważne i czy jesteś gotów zapłacić nieco więcej otrzymując komputer w wizualnie lepszym stanie, czy też potrzebujesz urządzenia wyłącznie ze względu na jego możliwości techniczne, zaś estetyka oraz stan obudowy nie jest dla Ciebie w ogóle istotny. Według swoich preferencji wybierz tańszy sprzęt komputerowy z klasą B, lub droższy oznaczony klasą A+.

Podsumowanie

Wybór laptopa zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest oczywiście cena, a tym samym – Twoje możliwości finansowe oraz budżet. Laptopy poleasingowe są urządzeniami określanymi jako takie, których stan znajduje się pomiędzy komputerem fabrycznie nowym a używanym przez klasycznego użytkownika. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z poprzednim użytkownikiem, który był pracownikiem korporacyjnym, zaś samo urządzenie wykorzystywane było wyłącznie do pracy. Z tego powodu laptop posiada wiele zalet, jak chociażby taka, że pierwotnie został on już dopasowany do potrzeb osoby, która potrzebuje dobrego urządzenia do pracy. Ergonomia to podstawa sukcesu w każdym zawodzie!

W dodatku laptopy poleasingowe możesz kupić w niezwykle atrakcyjnych cenach w porównaniu do fabrycznie nowych urządzeń. Dzięki temu możesz mieć dostęp do wysokiej klasy nowoczesnego sprzętu, na który w normalnych warunkach być może nie mógłbyś (lub nie chciałbyś) sobie pozwolić. Komputer klasy biznesowej oferuje więcej możliwości – szczególnie, jeśli zamierzasz korzystać z niego głównie do pracy.

Istnieje wiele atutów przemawiających za kupnem laptopów poleasingowych, jednak najważniejszy jest wybór odpowiedniego sprzedawcy, który oferuje gwarancję po zakupie i możliwość zwrotu lub wymiany sprzętu, jeśli nie spełni on Twoich oczekiwań. Warto o tym pamiętać, ponieważ brak gwarancji oznacza, że koszt potencjalnej naprawy będziesz musiał pokryć samodzielnie. Z tego powodu wybieraj sprzedawcę rozważnie, zwracając uwagę na powyższe cechy. Udanych zakupów!

Odwiedź Nasz sklep  https://gigavolt.pl/293-laptopy-poleasingowe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

1 odpowiedź na “Laptop poleasingowy – czy warto w niego zainwestować?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top